full screen background image

1 KASIM’DA BARIŞ KAZANDI !

1 Kasım 2015 Milletvekili Genel seçimleri üzerine toplumun değişik kesimleri ve kanaat önderleri ile gerçekleştirdiğimiz söyleşilerimize devam ediyoruz.Konuğumuz Sn.M.Salih Kızıl.

Seçim sonuçlarını 7 Haziran ile değerlendirmek üzere  kendisi ile bir söyleşi yaptığımız Ak Parti Kartal Belediyesi Eski Meclis Üyesi ve SUYAP İnşaat yönetim kurulu Başkanı Sn.M.Salih Kızıl‘a sorduk.

“Bana böyle bir fırsat tanıdığınız için çok teşekkür ediyorum.Bilinmesi gereken çok önemli bir şey var ki,şu yanlışı yapmamak lazım.1 Kasım seçim sonuçlarını tek başına değerlendirmemek lazım, ya da 7 Haziran seçim ile de tek başına değerlendirmemek lazım.Halkımız çok güzel bir netice çıkardı ortaya.

Bu seçimde her bir  siyasi Partinin kullandığı bir takım seçim ve toplumsal argümanlar vardı.Neydi bunlar ? Kimisi Cumuhuriyetin temel değerlerini kullanırken ,öte taraftan milliyetçi ve mezhepçi bir takım değerler de kullanıldı. Nitekim de 7 Haziran seçimleri de bu mihmal üzerine şekillendi.

Fakat Ak Parti bu seçimde şunu kullandı ve Halkımız da buna itibar etti.En öncelikli konu Güven bunu hepimizi çok iyi biliyoruz.Başka ne kullandı istikrar,lakin en önemli argümanlardan biri daha var ki o çok önemli idi ; Barış ve Demokrasi.

1 Kasım seçiminin bu sonuçlarına yöne veren asıl özne kanımca Barış oldu.Bene 1 Kasım için Barış kazandı diye nitelenidiriyorum. Aslına bakarsanız Ekonomik bir takım verileri dikkate alırsak,neredeyse tüm Partiler bunu kullandı.Hatta bakarsanız eğer Ekonomik vaadlere bakarsak bir Parti Beş Bin Tl. gibi çok astronomik bir ücret vereceğini bile vaadediyordu.Ne oldu ?.

Olan şu Halk Barışa ve istikrara ve dolayısıyla son 14 yıllık Ak Parti iktidarına baktı ve ancak güven veren,güvenilecek tek Partinin Ak Partinin olduğuna karar verdi.

Ancak seçimi Doğu ve Güneydoğu yönü itibariyle de baktığımızda Ak Partiyi farklı kılan bir neden daha çıkıyor ortaya ki o da şu, Ak Parti hiç kimse ve kurum vesayetinin altında olmadığıdır.

Bu seçimde tekraren söylemeliyim ki,Barış,İstikrar ve Güven kazandı.Bu sonuçlar itibariyle Ak Parti teşkilatlarının en başından en alt birimine kadar herkesi tebrik ediyorum.Bu kararından dolayı da en büyük teşekkürü en zor zamanda ne yapacağını bilen feraset sahibi Halkımıza yapıyorum.Halkımız bir kez daha çok büyük bir feraset sahibi olduğunu göstermiştir.”

Bu konudaki fikirlerini bizimle paylaştıkları için Sn.Kızıl’a teşekkür ediyoruz.