full screen background image

506 Trilyonluk Belediyeden Asrın Projesi.

Geçtiğimiz günlerde Kartal Belediyesi Bütçe Performans raporunun görüşüldüğü Meclis toplantısı,Kartal Belediyesi Meclis Toplantı salonunda Cuma günü yapılan toplantı ile gerçekleşti.

Toplantı CHP li Belediye Başkanı Dr. Altınok Öz’ün 8 yılda neredeyse hiç katılmadığı ve Bütçe görüşme toplantısında  katılmayıp,Meclis Başkan vekili Ali Ekber Şahin Başkanlığında gerçekleştirildi.

Bütçe görüşmeleri sırasında Ak Parti Grubundan Meclis Üyesi Yunus Fırat Aydın söz alarak bir konuşma gerçekleştirdi.

Yunus Fırat Aydın bütçe üzerinde gerçekleştirdiği konuşmasında Kartal Belediyesinin 8 yılda hiç bir proje üretmediği,kişi olarak ve Siyasi düşünce olarak,iyi olanı takdir etmeyi,yanlış gördüklerini de adil bir şekilde eleştiriyoruz dediği konuşmasında; ” 8 yılda Kartal Belediyesi hiç bir proje üretmedi. Bizler iyi olanı taktir etmesini de biliriz. 8 Yıllık CHP Kartal Belediyesi 506 Milyonluk bütçe öngördüğü bir Belediyenin Başkan Yardımcıları buraya çıkıp ballandıra,ballandıra anlattıkları bir atık jilet toplama projesi.Aslında bu  projeyi gerçekten takdir ediyorum. Atık jilet toplama kutusu projesi. Çünkü o atık jiletler çevreye ve hayvanlara büyük zarar verebilir niteliktedir.” dedi.

Bizler de bu projeyi araştırdık. Kartal Belediyesi Berberlere verilmek üzere atık jilet kutusu vermiş. Atık jilet kutuları dolduğu zaman,üzerinde yazılan telefon numaralarını arayarak Belediyenin ilgili birimleri gelip o atık jiletleri toplayacakları taahhüt edilmiş.

kartal belediyesi jilet toplama kutusu ile ilgili görsel sonucu

ÇOK AZ BERBERDE VAR,NEDEN HER BERBERDE YOK ?

Bizler Kartal şehir merkezi olmak üzere bir çok Berbere bu kutuları sormak için girdiğimizde, iki sorun ile karşılaştık.

Kaç paraya mal olduğunu bilmediğimiz bu kutular Kartal İlçesi sınırları içerisinde hizmet sunan Berberlerin çok büyük çoğunluğunda yok. Bu kutuların kendisinde olmadığını belirten Berberler, bizler böyle bir kutunun olduğunu duyduk,ancak bizlere böyle bir kutu verilmedi. Sorduğumuz 50 Berber salonundan yalnızca bir tanesinde denk geldiğimiz atık jilet kutusu sahibi işletme ise bir dokunduk bin ah işittik. Kartal Belediyesinin atık jilet kutusunu kendilerine verdiğini ancak defalarda aramalarına rağmen  hiç bir şekilde gelmediklerini ve bu projenin sadece kutu ile sınırlı kaldığını dile getirdiler.

Kartal Berberler ve Kuaför salonları işletmecileri Kartal Belediyesinin kendilerine de bu kutudan vermesini ve arandığında atık jiletleri almalarını beklediklerini dile getirdiler.

 

kartal belediyesi jilet toplama kutusu ile ilgili görsel sonucu

kartal belediyesi jilet toplama kutusu ile ilgili görsel sonucu