full screen background image

AK PARTİ İLÇEYE SİLAHLI SALDIRI.

31 Marta 2015 Çağlayan Adliyesinde gerçekleşen terör saldırısında Çağlayan Adliyesi Savcısı Mehmet Selim Kirazın önce rehin alınması daha sonra şehit edilmesi olayından ardından bir silahlı saldırı da Kartal’dan geldi.

Kartal Üsküdar caddesi üzerinde bulunan İstanbul İl Özel idaresine ait binanın en üst katında bulunan Ak Parti Kartal İlçe teşkilatında sabah saatlerinde,içeriden ilçe yönetiminden ve çalışanların da bulunduğu sırada saat 11:30 sularında elinde iki silah olduğu halde bir şahıs ilçeye girdi.

Üzerimde bomba var diyerek herkesin dışarı çıkmasını isteyen saldırgan elindike silahla bir kaç el ateş etti,daha sonra ilçenin caddeye bakan cephesindeki camları kırarak dışarıya üzerinde Türk Bayrağı ve bir kılıç motifi olan bir pankart astı.Sağa sola yolda geçenlere bağırarak bir şeyler söyleyen saldırgan daha sonra Çevik kuvvetin yaptığı başarılı operasyon sonucunda ele geçirildi.Sorgulanmak üzere Terörle mücadele şubesine sorgulanmak üzere götürüldü.

Konu ile ilgili basına bir açıklamada bulunan ve sorulara cevap veren İlçe Başkanı M.Mehdi Akman,konu ile ilgili net bir bilgiye sahip olmadıklarını,ancak bu tür saldırların Ak Partinin Demokrasi yürüyüşünü asla engelleyeceklerini dile getirdi.

Olay üzerine ilçe gelerek İlçe Başkanına geçmiş olsun dileklerini ileten İl Başkan Yardımcı Cihan Öztunç ise yaptığı açıklamada “bu tür zamanlarda olaylar üzerine bir takım yalan yanlış ilgisiz kişiler tarafından milleti provake etmek maksadıyla,bir takım açıklamalar yapılabilir.Ancak bur da Ak Parti adına İlçe Başkanı ve İl Başkan yardımcısının dışında yapılan açıklamalar doğru değildir,bizi bağlamayacaktır,kimse de bu tür korsan açıklamalara itibar etmesin,en sağlıklı ve doğru açıklamayı İlçe Başkanı ve İl yardımcısı gerekirse yapacaktır,tüm halkımızı sağduyu ve sukunete davet ediyoruz”dedi.

Yapılan silahlı saldırı her hangi bir can ve mal kaybı yaşanmazken Ak Parti Kartal İlçe Başkanlığından konu ile ilgili basın açıklaması yayınlandı.

Sayın Basın Mensupları,

İlçe binamıza saat 10:40 gibi silahlı bir eylemci tarafından baskın yapılmıştır. Silahlı saldırgan bina içerisinde slogan atarak, sağ sola ateş ederek, ilçe binamızda bulunan personel ve ilçe başkan yardımcılarımızı tehdit ile bina dışarısına çıkarmıştır. Saat 12:00 gibi özel tim tarafından yapılan operasyonla saldırgan etkisiz hale getirilmiş olup maddi hasarın dışında herhangi bir yaralanma ve ölüm olayı gerçekleşmemiştir. İlçe binamıza gözü dönmüş silahlı eylemci tarafından yapılan bu saldırı ülkemizin birliğine bütünlüğüne kardeşliğine yapılmış bir saldırıdır. Bu saldırı bizi asla yıldırmayacak davamıza aşkla şevkle sahip çıkmaya devam edeceğiz.
İlçe Başkanı M.Mehdi Akman