full screen background image

Ak Partide Beklenen O İsim İlçe Başkan Adayı İlan Edildi.

808

1 Nisan Pazar Günü Saat 15:00 da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile gerçekleşek olan 6.Olağan kongresinde Kağıthane Belediye Başkan Yardımcısı Mevlüt Öztekin aday olarak gösterildi.

Ak Parti İstanbul il Başkanı Bayram Şenocak, resmi twitter hesabından ilçe  Başkan Adaylarını açıkladığı iletilerinde,yapılacak olan 6.Olağan kongrede Kağıthane İlçe Başkanı adayının ismini açıkladı.

Kağıthane Belediye Başkan Yardımcısı Mevlüt Öztekin,  ilçe başkanlığı için görevlendirildi. 1 Nisan Pazar Günü yapılacak Kağıthane 6. Olağan kongresinde ilçe başkanlığını devralacak olan Öztekin, 10 gün içerisinde müzakerelere başlayarak yeni yönetim listesini oluşturarak,  delegelere ve partililere sunacak.  Yahya Kemal Spor Kompleksi’nde gerçekleştirilecek kongreye çok sayıda davetlinin katılması bekleniliyor.

LİSTEYE GİRMEK İÇİN KULİSLER BAŞLADI

Yeni dönemde yönetim listesine girmek isteyen yüzlerce kişi daha şimdiden kulislere başladı.  Ak Parti Genel Merkezi’nin koyduğu kriterlere uyan çok sayıda Ak Partili, görev almak için çaba sarf ederken, İlçe Başkanı Mevlüt Öztekin’i zor bir dönem bekliyor. 10 gün gibi kısa sürede yönetim listesi oluşturacak olan Öztekin,   Ak Parti Genel Merkezi’nin koyduğu kriterleri de göz önünde bulunduracak.

HANGİ KRİTERLER UYGULANACAK?

Teşkilat Başkanlığı tarafından hazırlanan kongre rehberinde, adaylarla ilgili kriterler de belirlendi. Buna göre, il ve ilçe yönetim kurulu üyeleri, belediyeler ile kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmayan adaylar arasından seçim yapılacak. Aynı şekilde özel veya tüzel ticari kişilikler aracılığıyla kamu ile iş, ihale, taşeron ilişkisinde bulunanlar yönetimlerde görev alamayacak. Demografik yapı ön planda olacak. Gençlik, Kadın gibi kotalara yer verilecek.

Üyelerin dağılımı ilçenin demografik, bölgesel ve coğrafi yapısına uygun olacak.

Özgeçmişi :

1981 Ordu doğumlu, aslen Sivas Koyulhisarlı,  evli 1 çocuk babasıdır. orta ve lise tahsilini Kağıthane İmam Hatip Lisesi’nde  tamamladıktan sonra Doğu Akdeniz Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Üniversitede öğrenci fakülte başkanlığı ve gençlik teşkilatlarında aktif görevlerde bulundu.

2005 – 2009 yılları arasında özel sektörde yazılım mühendisi olarak çalıştı. 2005 – 2008 tarihleri arasında AK Parti İstanbul Gençlik Kolları İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunan Öztekin, 29 Mart 2009 yerel seçimlerden sonra Kağıthane ve İ.B.B Meclis Üyesi seçilmiş olup halen Belediye Başkan Yardımcılığı görevini yürütmektedir. Mevlüt Öztekin, çok  sayıda Sivaslı Sivil Toplum Kuruluşlarında görev alarak yönetim kurulu üyeliği yapmaktadır.