full screen background image

AYGAD Mesleğimizin Çatısı Olacak…

Anadolu Yakası Gazeteciler Cemiyeti (AYGAD) bölgedeki ziyaretlerine devam ediyor. Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’ı ziyaret eden AYGAD yönetimi, bölgede yaşanan sorunların ve yapılan çalışmaların yanı sıra AYGAD’ın çalışmaları hakkında da bilgilendirme yaptı. Çalışmalarına aralıksız…

Anadolu Yakası Gazeteciler Cemiyeti (AYGAD) bölgedeki ziyaretlerine devam ediyor. Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’ı ziyaret eden AYGAD yönetimi, bölgede yaşanan sorunların ve yapılan çalışmaların yanı sıra AYGAD’ın çalışmaları hakkında da bilgilendirme yaptı.

Çalışmalarına aralıksız devam eden AYGAD yönetimi sahadaki temaslarını sürdürmeye devam ediyor. Bölgede bulunan ilçeleri ziyaret ederek istişarelerde bulunuyor. AYGAD’ın saygınlığını tekrar kazanacaklarını ifade eden AYGAD başkanı Ahmet Işıkdağ, “gazeteciler olarak birleştiğimiz AYGAD çatısı ile bölgede yerel basının sorunlarını çözmenin yanı sıra bölgeye katabileceğimiz katkıları her ilçede bulunan yetkili kurumları ziyaret ederek anlatacağız” dedi.

BAŞKAN POYRAZ; GAZETECİLER YÖNETİCİLERE YOL GÖSTEREN BİR AYNADIR”

AYGAD yönetimini tebrik eden Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, gazeteciliğin önemli bir meslek olduğunu ve yöneticilere yol gösteren bir ayna olduğunu ifade ederek, “yeni AYGAD yönetimini kutluyorum. AYGAD’ı gazetecilerin seslerini, sorunlarını ve yapmak istediklerini birlik içerisinde aktarabilecekleri bir kurum olarak değerli ve kıymetli buluyorum. Vatandaşların ve bizlerin gözü, kulağı ve sesi olan gazetecilerin yapacağı eleştirilerin yapıcı olduğu sürece bizler için sorunları çözme noktasında bir yol gösteren oluyor. Gazeteciliği ticaret olarak gören ve gazetecilik faaliyetini bazı kurumlar üzerinde şantaj yaparak uygulayan kişilerin kendisine gazeteci demeleri büyük bir sorun. Umarım AYGAD çatısında birleşen gazetecilerin bu sorunun önüne geçmeleri hususunda adımları olur. Bizler yaşadığımız bölgeye yöneticiler olarak katkı sunmaya elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Bölgede çalışan gazeteciler de hem bizim çalışmalarımızı hem de vatandaşlarımızın sorunlarını bize taşıma noktasında bir köprü görevi görüyor. O yüzden önemli ve saygın bir mesleğiniz var” dedi.

AYGAD BAŞKANI IŞIKDAĞ; ONLARA DUR DİYECEĞİZ”

Yaptıkları ziyaretlerin olumlu geçtiğini vurgulayan AYGAD Başkanı Ahmet Işıkdağ, AYGAD’ın saygınlığını kazanması için ciddi bir gayret içerisinde olduklarını vurgulayarak, “AYGAD’ın saygınlığı ve yaptığı olumlu çalışmalar ile değerine değer katan gazetecilik mesleği, kazandığı bu değeri aynı şekilde bölgesine de yansıtacak. Toplumun gözü, kulağı ve sesi olan gazeteciler AYGAD çatısı altında birleşerek bölgede gazetecilik mesleğini kötü amaçla kullanan kişi ve kişilere karşı mücadele içerisinde olacak. Mesleğinin saygınlığını koruyarak gazeteciliğe zarar veren kişilere  artık dur diyecektir. Bu bağlamda hiç bir ilçeyi ayırmaksızın bölgemizdeki kurum ve kuruluşları ziyaret ederek istişarelerde bulunmaya devam edeceğiz” dedi.

Sıcak sohbetlerin ardından AYGAD yönetimi ziyaret ettiği Çekmeköy belediye Başkanı Ahmet Poyraz’a hediye takdim etti.