full screen background image

BAŞKAN ÖZ SİZ UNUTMUŞ OLABİLİRSİNİZ,BİZ HATIRLATALIM.

YALANLARLA DOLU BİR SEKİZ YIL.KARTAL BELEDİYESİ RESMİ BİR İLETİ İLE 8 YILLIK YALANI KENDİSİ DİLE GETİRDİ.???

Kartal Belediyesi periyodik olarak günlük olarak Basın kuruluşlarının mail adreslerine bir takım iletiler göndermektedir.

CHP li Kartal Belediye Başkanı Dr. Öz ve Kartal Belediyesinden gelen bir ileti 8 yıllık icraatının özeti,acı itirafı gibi.

Kartal Belediye Başkanı İlçede yapılan bir takım çalışmaları yerinde incelemek üzere tüm heyeti ile birlikte yapılanları inceledi şeklinde gelen bir iletiyi basın kuruluşlarına servis etti.

31 Mayıs 2018 tarihli elektronik posta yaklaşık 8 yıldır halkın oyları ile Kartal Belediyesini ve dolayısı ile milyonlarca liralık bir bütçeyi yönetme yetkisi alan,Kartal Belediyesi Başkanı ve mesleğinde iyi bir Cerrah olduğu  düşünülen, Hipokrat yemini eden bir Tabib olan Dr.Altınok Öz, yani malumun iflası anlamına gösteren,8 yıllık özeti adeta ortaya dökmekte ve Halkın aklı ile dalga nasıl geçildiğini gösteren ibretlik bir ileti.

BELEDİYE BAŞKANI BU İŞLER İÇİN Mİ VAR? İŞTE O İLETİDEN PASAJLAR!!!

“BAŞKAN ALTINOK ÖZ İLÇEDE DEVAM EDEN ÇALIŞMALARI İNCELEDİ

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, ilçede devam eden çalışmaları inceleyerek yapılması gerekenler hakkında yetkililere talimat verdi.” 

Şimdi iletinin ilk paragrafı üzerine soralım Sn.Başkan ve yönetimine; SAYIN BAŞKAN SİZ HANGİ ÇALIŞMALARI İNCELEDİNİZ VE DEVAM EDEN HANGİ ÇALIŞMALAR İÇİN TALİMAT VERDİNİZ???

İletide, yukarıda sorduğumuz sorunun bir kısmına Başkan Öz cevap veriyor.Nedir Cevap? İletide yazıldığı gibi paylaşıyoruz. Prestij projeler ve 8 yıllık icraatlarını Bakan Öz adeta Özetliyor.!!!!!!!

Başkan Altınok Öz”“Bugün arkadaşlarımızla birlikte ilçemizde devam eden çalışmaları inceledik. Asfalt döküm, kaldırım ve duvar yapım çalışmalarını inceledik.”

Belediyecilikte sıradan asgari ücretle dahi çalışan bir memurun dahi yapıp planlayacağı bir çalışma olan,kaldırım,asfalt ve duvar işleri için Trilyonluk bütçenin başına Belediye Başkanı olarak bir kişinin seçilmesine gerek var mı?

İLETİYİ OKUMAYA DEVAM EDİYORUZ!!!

“2009 yılında göreve geldiğimizde halkımıza bir söz verdik” 

Şimdi soralım Başkan ÖZ’e. Sayın Başkan siz göreve gelirken halka asfalt,kaldırım,duvar yapacağınızı mı söz verdiniz?

BAŞKAN ÖZ’DEN BİR İNCİ GİBİ SÖZ DAHA.

Olduğu ve iletildiği gibi sizinle paylaşıyoruz!!.

“halkın evet demediği hiçbir projeye onay vermeyeceğimizi dile getirdik”

Şimdi Soralım kamu adına,halk adına Sayın Başkan Siz hangi projeyi halka sordunuz ve ne şekilde sordunuz. Sizin deyişinizle hangi Hak ve ne şekilde sizin söz ettiğiniz ama bizim göremediğimiz projeye onay verdi?Halkın onayını aldık dediğiniz kadar kıymetli proje nedir?

BAŞKAN ÖZ’E HİPOKRAT YEMİNİNİ HATIRLATALIM.

Orijinal Hipokrat andının Türkçe’ye çevrilmiş hali ise şöyle:

“Hekim apollon aesculapions, hygia panacea ve bütün tanrı ve tanrıçalar adına!… and içerim, onları tanık ve şahit tutarım ki, bu andımı ve verdiğim sözü gücüm kuvvetim yettiği kadar yerine getireceğim.

BAŞKAN ÖZ UNUTMUŞ OLABİLİR BİZ HATIRLATALIM.OKUMAYA DEVAM.

“2009 yılında göreve geldiğimizde halkımıza bir söz verdik”

2009 yılında Kartal Belediye Başkanlığına seçilen Dr. Altınok ÖZ, 2018 yılına geldiğimiz bu günlerde,adeta halkın gözlerinin içine baka baka, halkın aklı ile dalga geçerek verdiği sözleri unutmuş,unuttuğu sözleri ve söylediklerinin hiç birini tutmayarak siyasi ve politik bir takım yalanlar ile kendisinin sözünde durmadığını göndermiş oldukları 31 Mayıs tarihli ileti ile kendisi ispatlamış durumda.Şimdi Hipokrat yemini eden ve Başkanlık Yemini eden Başkan Öz’ün unuttuğu ama kayıtlarımızda mevcut olan sözlerinin bir kısmını kendisine ve aklı ile dalga geçildiğine inandığımız Halka ve Kamuoyu ile paylaşıyoruz.

2009 YILINDA NE SÖZ VERMİŞTİ.

HİPORKAT YEMİNİ 

“Hekim apollon aesculapions, hygia panacea ve bütün tanrı ve tanrıçalar adına!… and içerim, onları tanık ve şahit tutarım ki, bu andımı ve verdiğim sözü gücüm kuvvetim yettiği kadar yerine getireceğim. Bu sanatta hocamı, babam gibi tanıyacağım, rızkımı onunla paylaşacağım. Paraya ihtiyacı olursa kesemi onunla bölüşeceğim. Öğrenmek istedikleri takdirde onun çocuklarına bu sanatı bir ücret veya senet almaksızın öğreteceğim. Reçetelerin örneklerini, ağızdan bilgileri şifahi malumatı ve başka dersleri evlatlarıma, hocamın çocuklarına ve hekim andı içenlere öğreteceğim. Bunlardan başka bir kimseye öğretmeyeceğim. Gücüm yettiği kadar tedavimi hiçbir vakit kötülük için değil, yardım için kullanacağım. Benden ağı ( zehir ) isteyene onu vermeyeceğim gibi, böyle bir hareket tarzını bile tavsiye etmeyeceğim. Bunun gibi gebe bir kadına çocuk düşürmesi için ilaç vermeyeceğim. Fakat hayatımı tertemiz bir şekilde kullanacağım. Bıçağımı mesanesinde taş olan muzdariplerde bile kullanmayacağım. Bunun için yerimi ehline terk edeceğim. Hangi eve girersem gireyim, hastaya yardım için gireceğim. Kasıtlı olan bütün kötülüklerden kaçınacağım. İster hür ister köle olsun erkek ve kadınların vücudunu kötüye kullanmaktan mazarrattan sakınacağım. Gerek sanatımın icrası sırasında, gerek sanatımın dışında insanlarla münasebette iken etrafımda olup bitenleri, görüp işittiklerimi bir sır olarak saklayacağım ve kimseye açmayacağım. Vegrorum arcana visa, audita intellecta nemo eliminet.”

TÜRKİYE’DEKİ HEKİMLİK ANDI

Tıp Fakültesi’ni bitiren öğrenciler, günümüz koşullarına göre şekillendirilen Hipokrat Yemini’ni ederek mesleğe başlarlar.

“Tıp fakültesinden aldığım bu diplomanın bana kazandırdığı statü,hak ve yetkileri kötüye kullanmayacağıma, hayatımı insanlık hizmetlerine adayacağıma,hastalarımı memnun edeceğime, insan hayatına mutlak surette saygı göstereceğime,mesleğim dolayısıyla öğrendiğim küçük sırları saklayacağıma, hocalarıma ve meslektaşlarıma saygı ve sevgi göstereceğime dil,din, milliyet, cinsiyet,takım, ırk ve parti farklarının görevimle vicdanım arasına girmesine izin vermeyeceğime, mesleğimi dürüstlükle ve onurla yapacağıma namusum ve şerefim üzerine yemin ederim.”

BAŞKAN ÖZ’ÜN 2014 YILINDA SEÇİME GİDERKEN VERDİĞİ SÖZLERİ VE NE KADARINI HAYATA GEÇİRMİŞ OLDUĞUNU OKURLARIMIZ İLE PAYLAŞACAĞIZ.

BİZİ İZLEMEYE DEVAM EDİN.