full screen background image

YEŞİLAY KARTAL BİR YAŞINDA, HEYECAN İLK GÜNKİ GİBİ

259

Türk Yeşilay Derneği Kartal Şubesi kuruluşunun birinci yılını gerçekleştirdiği toplantı ile tüm gönüldaşlarını bir araya getirdi.

Kartal Şafak Dönerde saat 19:00 da gerçekleştirilen toplantıda geçmiş bir yıllık faaliyetlerinin anlatıldığı toplantıda ayrıca geleceğe dönük yapılacak olan projeler hakkında da bilgilendirme yapıldı.

Kartal Yeşilay Şube Başkanı Hülya Göbeloğlu bölgenin seçkin medya temsilcilerinin de katıldığı toplantıda sinevizyon eşliğinde geçmiş bir yıllık çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Açılış ve tanıtım konuşmasını gerçekleştiren Başkan Hülya Göbeloğlu yapmış olduğu konuşmada,görev ve üstlendiği misyonunu büyüklüğünün farkında olduğu düşünüldüğünden heyecanı konuşmasına yansımıştı.

Başkan Sn.Göbeloğlu yaptıkları bir yıllık çalışmalarını heyecanla anlatmasının dışında gelecek projleri içerisinde ayn zamanda okullarda bağımlılık yapan maddeler ile mücadelede eğitimin okuldan itibaren başlanması gerektiğini ve bu neden den dolayı da okullarda yeşilay okul temsilcilikleri oluşturduklarını ve çok kısa bir sürede Kartal Bölgesindeki tüm Lise ve dengi okullarda başlatacaklarını dile getirdi.

Toplantıda ayrıca Denetleme kurulu Başkanı İBB Başkan Danışmanı Ebubekir Taşyürek bir konuşma gerçekleştirdi. Sn. Taşyürek Yeşilay’ın misyonun çok önemli olduğunu dile getirdiği konuşmada, Yeşilay misyon ve vizyonunun genç nesillere aktarılması gerektiği ve Eğitiminin de okul yıllarında gerçekleştirilmesi ve bu kuruma gençlerin ilgi göstermesi için her tür çabanın gösterilmesi toplum sağlığı açısından çok yararlı olduğunu dile getirdi.

Toplantıya Kartal İlçe Kaymakamı Cemil Aksak

Ak Parti Kartal İçle Başkanı M.Mehdi Akman

İBB. Ak Parti Grup Yöneticilerinden Hüseyin Karakaya

Beyazay Kartal Şube Başkanı Aydın Yavuz

Kartal Halk Eğitim Merkezi Müdürü Resul Özdemir

Ak Parti Kartal Belediye Meclis Üyesi Yunus Fırat Aydın

Ak Parti Kartal Kadın Kolları Başkanı Zerrin Armutçu

Türk Kızılay Soğanlık Şubesi Başkanı Murat Çalış

Ak Parti Kartal İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Zeki Karaismailoğlu

Yörük Türkmenler Derneği Başkanı Faruk Şahin ve bölgenin seçkin medya temsilcileri katıldı.