full screen background image

Çanakkale Zaferi Uğurmumcu’da Dualarla Anıldı

4597

Başta İslam ülkeleri olmak üzere,bir yerde huzur ve başarı,yükselme varsa,Dünyanın karanlık elleri,kan ve göz yaşı ile varlıklarını ayakta tutmaya çalışan bir takım Uluslar bu gün olduğu gibi yine tarihte bir araya gelmek sureti ile koca İmparatorluk olan Osmanlı İmparatorluğunun belki de içerideki hainler yüzünden kısmen de olsa zayıflığından istifade ederek,büyük bir taarruz başlatmışlardı.

Hiç bir  zaman Emperyalist emellere boyun eğmeyen Osmanlı İmparatorluğu yine Çanakkale’de boyun eğmedi ve Dünyanın karanlık emelli emperyalist güçlerine gereken cevabı onları hem toprağa hem de denize gömmek sureti ile verdi.

Çanakkale deniz zaferinin 103 yıl dönümünde Kartal Uğurmumcu Mahallesi Yunus Emre Camisinde anlamlı bir program tertip edildi.

Kartal İlçe Müftüsü Mustafa Baytar’ın yanı sıra çevre illerden gelen Kuran-ı Kerim güzel okumaları ile çevrelerinde saygın yerleri olan imam hatipler katıldı. Hafta sonu olmasına rağmen halkın büyük bir ilgi gösterdiği programa bir çok STK Temsilcisi ve Muhtarlar da programa katılım gösterdiler.

Yunus Emre Camisinde Öğlen Namazından önce başlayan programda, Kartal ilçe Müftüsü Mustafa Baytar Çanakkale Deniz zaferini ve yaşanan etkileyici olaylar ve bugün Türk  Ordusunun tüm Dünyaya rağmen Afrin’e kurtarmasını konu alan duygu yüklü bir vaaz ile cemaati adeta o günlere taşıdı.

İlçe Müftüsü Mustafa Baytar’ın vaazinden önce ve sonrasında okunan Kuran-ı Kerim tilavetlerinden sonra şehitler için daha önce Mahalle sakinlerinin okumuş olduğu hatimlerin beyanı eşliğinde dualar okunarak program tamamlandı.

Kılınan Öğlen Namazının ardından Yunus Emre Cami Derneği tarafından halka hazırlanan yemekler ikram edildi.

Reviews

  • 10
  • 10
  • 10
  • 10
  • 10
  • 10

    Score

User Rating: 0 ( 0 Votes )