full screen background image

CHP.DEN İSTİFA ETTİ.YENİ PARTİ Mİ KURACAKLAR.

CHP.den Zehir Zemberek İstifa.İddialar Çok Vahim?

CUMHURİYET HALK PARTİSİ GENEL MERKEZİ

SÖĞÜTÖZÜ ANKARA

Geçmiş dört yıla baktığımızda, emperyal güçlerin kurgusuna uygun olarak Yeni Türkiye’nin kalıba döküldüğünü ve partimizin bu süreç karşısında etkin olmaktan çıkarıldığını görmekteyim. Türkiye’yi değiştirmek isteyen güçlerin, CHP’yi işgal ettiğini görmekten üzüntü duymaktayım. 
“Ben CHP’li değilim, Said-i Nursi Cemiyetindenim” diyenlerin, “ Ben hiç CHP’ye oy vermedim, hep AKP’ye oy verdim” diyenlerin, “Tekke ve zaviyeler kapatılmamalıydı, onlar eğitim yuvalarıydı” diyenlerin ve Partimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e “Kefere Kemal” diyenlerin cirit attığı ve yönetici konumuna getirildiği partimiz, belli ki, fazlaca değişime uğratılmış, Atatürk ilke ve devrimlerinden uzaklaştırılmış, partimizin geçmişinden utanan ve Altı Ok’u yeniden yorumlama cüretini gösteren yöneticiler tarafından işgal edilmiştir. Bu bağlamda Partimiz ideolojisinden uzaklaştırılmış ve değişime uğratılmıştır. Mustafa Kemal Atatürk ilke ve devrimlerine ihanet edenler 91 yıllık çınar olan partimizin filizleri olarak yorumlanmıştır. Cumhuriyete, Laikliğe, Devrimciliğe, Milliyetçiliğe, Halkçılığa, Devletçiliğe, özetle Altı Ok’a inanan halkımıza umut olamayan bu anlayış hakaret niteliğindedir ve kabul edilemez. 
Bu nedenlerle 1991 yılından beri üyesi bulunduğum CHP üyeliğinden istifa ediyorum. Gereğini rica ederim.

12 Kasım 2014 Prof.Dr. Mustafa ZENGİN

Mesajında,Zengin, “Bizim için hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır, CHP işgal edilirse mücadelemizi tüm ülkeye yayarız, Atatürk’ün bize emanetinin karanlık güçlerin eline geçmesine asla boyun eğmeyiz” diye konuştu.