full screen background image

DUALARLA TEMELİ ATILDI.

 Soğanlık Merkez Cami ve Zemin Altı Otoparkı Temel Atma Töreni ; İstanbul Büyük şehir Belediyesi Başkanı Mevlüt Uysal, AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak,  AK Parti İstanbul milletvekilleri Osman Boyraz, İsmet Uçma ve Eyüp Özsoy, Erzurum Büyük şehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Kartal Belediye Meclis üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Gerçekleşen programda yapılan konuşmalarda, Soğanlık ve dolayısı ile Kartal için özlenen ve beklenen bir proje olduğu vurgusu yapıldı.

İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal konuşmasında bu caminin büyük bir ihtiyaç olduğunu ancak Kartal Belediyesinin işi engellemeye çalışması üzerine, Büyük Şehir  Belediyemiz projeyi üstlenerek Soğanlık halkına bu projeyi kazandırmaya karar verdiğini dile getirdi.

Yapılacak olan Cami bir yerleşke olup Selçuklu Mimarisi tarzında yapılacak.

ÇİVİ ÇAKTIRMAM DEMİŞTİ..

Daha önceleri def’aten haberlerimize konu olan Soğanlık Merkez Cami Projesini engellemek için her tür yolu deneyen ve Cami Cemaatini dahi defalarca tehdit eden CHP li Kartal Belediye Başkanı Dr. Altınok Öz’ün tüm engelleme,tehdit ve karşı koymaları sonuç vermemiş, Soğanlık halkı ve Ak Parti Kartal İçle Başkanlığı ve teşkilatının yoğun çalışmaları sonucunda, Proje İBB tarafından üstlenmiş ve bu gün de temeli törenle atılmış oldu.

Görüntünün olası içeriği: 12 kişi, Ebubekir Taşyürek dahil, ayakta duran insanlar

Görüntünün olası içeriği: 11 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 13 kişi, Ebubekir Taşyürek dahil, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve takım elbise

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta

Görüntünün olası içeriği: 7 kişi, ayakta duran insanlar ve takım elbise

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve ayakta duran insanlar