full screen background image

ÇOCUKLARIMA VASİYETİM OLSUN DEDİ VE SONRA…..?

Eğitim kurumlarının kuruluşundan buyana emeği geçen yaklaşık 300 çalışanın da davet edildiği 25’inci yıl etkinliğinde duygu dolu sahneler yaşandı. Hüsamettin Elçi’nin büyük oğlu Sadrettin Elçi tarafından organize edilen etkinlik için titiz ve günlerce süren bir çalışma gerçekleştirildi. Hüsamettin Elçi’nin haberi olmadan yapılan hazırlıkta, kurumda emeği geçen tüm çalışanlar geceye davet edildi. Bayburt’tan, Çorlu’dan ve başkaca yerlerden çok sayıda gelenler oldu.

Duduzar Turistik Tesisleri’ndeki geceye ne olduğundan habersiz bir şekilde gelen Hüsamettin Elçi, gördüğü manzara karşısında gözyaşlarını tutamadı. Eski çalışanlarını karşısında gören Elçi, uzun süre gözyaşı döktü.

Bugünlere gelmelerinde emeği olan çalışanlara hitap eden Elçi, ” Allah hepinizden razı olsun. İyi ki varsınız. Bu kuruma çok emek verdiniz. Çalışınız, alın teri döktünüz. Hepiniz haklarınızı helal ediniz. Ben hepinizden razıyım, Allah’ım da sizlerden razı olsun.”diye konuştu.

Hüsamettin Elçi, adeta vasiyet gibi, ” Her 17 nisanda bu programı organize edelim. Ben ölürsem de çocuklarıma vasiyet ediyorum. Bu organizasyonu geleneksel hale getirelim ve her 17 nisanda tüm çalışanlarımızla birarada olalım.”diye konuştu.

 

 

kaynak : http://www.duyurugazetesi.com.tr/ben-oldugumde-de-bu-gelenegi-devam-ettirin-7485h.htm