full screen background image

İmam Hatiplilerden Gurur Duymuyormusunuz?

Yakacık’ta bulunan Selma Akay ortaokulu kendi dalında başarıları olan ve yetiştirdiği öğrencilerin ortaokuldan sonra Eğitimlerine devam ettikleri okullara baktığımızda bir başarı göze çarpmaktadır.

Başarılı bir eğitim öğretim sezonu geçiren Okullar ,”Başarılarını Gurur tablomuz”  diyerek büyük bir tabloda isimleri ve gittikleri okulları yazarak hem öğrencileri ve hem de veliler ile paylaşmayı hak ediyorlar.

Başarılı bir okul olarak gördüğümüz okullarımızdan biri olan Selma Akay Ortaokulunun yaptığı bir uygulama velileri ve öğrencileri rahatsız etti.

Gurur tablomuz olarak okulun duvarına kocaman astıkları, Mezun olan Öğrencilerin isimleri, gittikleri okulları ve puanlarının yazıldığı panoda çok ilginç bir detay görenleri  hayrete düşürdü.

Mezun olan öğrenciler ve gittikleri tüm okullar yazılırken ne yazık ki yüksek puan almış olmalarına İmam Hatip okullarında Eğitimlerine devam eden öğrencilerin hem isimleri, punları ve okulların isimleri yazılmamış.

Bu tabloda İmam Hatip okullarına giden öğrencilerin isimleri ve okulları neden yok diye soduğumuz okul Müdürü ise ”benim tayinim çıktı çok kısa bir süre sonra gidiyorum,anc ak olaydan bilgim yok.Bir kast olduğunu düşünmüyorum ,”şeklinde bir cevap verdi.

Yakacık Selma Akay Ortaokulunda meydana gelen bu ihmalde kast olmasa bile mevcut tablo herkesi özellikle konuştuğumuz ve öğrencileri imam Hatip okullarına giden velileri derinden rahatsız etmiş olduğunu gözlemledik.

Özellikle İmam Hatip okullarına karşı bir kastın olmadığını düşüncesinin pekişmesi için bu hatanın en kısa zamanda düzeltilmesini tüm veliler beklemekte ve böyle bir düzeltme olması durumundan ise haber merkezimiz bu haberi de yayınlayacaktır.

selam akay

20150121_113503

20150121_114653

 
One thought on “İmam Hatiplilerden Gurur Duymuyormusunuz?

  1. Enes

    Hiç kimsenin imamhatiplilerin hakkını yemeğe ve onları görmemezlikten gelmeğe hakları yok kimse onların başarılarına gölge düşüremez

Comments are closed.