full screen background image

Kartal Belediyesi Onları da Sükutu Hayale Uğrattı…

Belediyelerin daha önce kendi bütçelerinden Üniversite Öğrencilerine ekonomik katkı sağlamak maksadı ile burs veriyordu.

PEKİ NE OLDU.O BURSLAR HALA VERİLİYOR MU?

Bilindiği üzere Belediyeler kendi sınırları dahilinde ikamet edip her hangi bir Devlet Üniversitesinde okuyan öğrencilere burs verebiliyordu. Ancak Cumhuriyet Halk Partisi 2004 yılında Anayasa Mahkemesi’ne başvurarak, 5102 Sayılı Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Burs Kredi Verilmesine İlişkin Kanun’un ilgili maddelerini iptal ettirmişti.

Öğrencilere burs verilmesini Anayasa Mahkemesi mahareti ile iptal ettirilmesinden sonra Belediyeler Eğitim desteği adı altına öğrencilere ekonomik katkı sağlıyorlardı.

Kartal Belediyesi bu maksatla Kartal İlçesinde ikamet edip Devlet Üniversitelerinde okuyan Öğrencilere Eğitim yardımı yapıyordu. Bu Eğitim desteği iki eşit taksit şeklinde yapılarak ilk taksiti Öğretim yılının birinci dönemi bitmeden yapılmak sureti ile ikinci taksiti de ikinci Eğitim Öğretim yılında yapılıyordu.

2017-2018 EĞİTİM YARDIMI NEDEN HALA YATIRILMADI?

2017-2018 Yılı Eğitim yılı Eğitim yardımı için Kartal Belediyesi internet sitesinden yaptığı duyuru ve şartları çerçevesinde başvuruları kabul etmişti. Kartal Belediyesi şartları uyan ve başvuran tüm öğrencilerin bu Eğitim yardımını alacağını beyan etmişti.Eğitim döneminin ilk yarısında ilk taksitinin yatırılacağı beklentisinde olan Öğrenciler ve Ailelerine henüz bu paranın yatırılmadığı görüldü.

KARTAL BELEDİYESİNDEN BU KONUDA BİR AÇIKLAMA YOK…

Öğrencilerin bütün müracaat ve sorularına rağmen her hangi bir cevap alamamış olmaları,bu Eğitim yardımının rafa kaldırılmış olmasından endişe ediliyor.

Eğitim Öğretim yılı içerisinde bu yardımın  yapılmasını bekleyen öğrenciler ” bu para okul zamanında bize verilmeyecekse ve bize tam lazım olduğu zaman verilmeyecekse ne işe yarar? Kartal Belediyesi böyle bir yardım yapmayacak mı? yapmayacaksa en baştan bize bu konuda söz verilmeyecekti. Biz de bu konuda bir beklenti içinde olmayacaktık. Bu beklentimiz hayal kırıklığı ile sonuçlanmasın, bütün herkesin az ya da çok bir şekilde,Öğrenciler okusun diye yardım yapmaya çalışırken Kartal Belediyesi,hele de Doktor olan bir Başkanın bizi unutup bu kadar duyarsız kalması bizi sükutu hayale uğrattı,dilerim Okul bitmeden bu paralar hesabımıza yatar.” şeklinde sitemlerini dile getirdiler.

ŞİMDİ SORUYORUZ

Kartal Belediyesi bu Eğitim yardımını Eğitim Öğretim yılı içerisinde yapacak mı?

Kartal Belediyesi bu yardımı bütçede para olmadığından dolayı mı hala ödemiyor?

Geçmiş dönemlerde iki taksit olarak yaptığınız yardımın ilk taksitini Eğitim döneminin ilk yarısında yapmadığınıza göre,söz konusu parayı yatıracakmısınız?

Bu Eğitim katkısı ne zaman yapılacak şeklinde bir tarih verebilirmisiniz?

Not:Kartal Belediyesinin ve Başkan Dr.Altınok Öz’den tüm büyük bir umutla cevapları bekleyen Öğrenciler adına cevabınızı bekliyoruz.

cevaplarınız için yenisoz34@gmail.com 02166061375

 

Reviews

  • 10
  • 10
  • 10
  • 10
  • 10
  • 10

    Score

User Rating: 0 ( 0 Votes )