full screen background image

KARTAL MEHMET AKİF ERSOY İHL.FEN LİSELERİNİN TAHTINI SALLAYACAK

MEB, Kartal Mehmet Akif Ersoy Anadolu  İmam Hatip Lisesini, Fen ve Sosyal Bilimler Proje İmam-Hatip Lisesi olarak belirledi.

Proje İmam Hatip Liseleri yüzlerce İmam Hatip Lisesi arasından elenerek tespit edildi.

Her türlü fiziki imkana sahip olan İmam Hatip Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okullarının avantajları, TEOG sınavında Türkiye derecesi yapan öğrencilerin tercihlerine yön verecek.

FEN LİSELERİNİN TAHTI SALLANIYOR

Teog Sınavından yüksek puan alan her öğrencinin birinci tercihinin İmam Hatip Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulları olması bekleniyor. Eğitimci kadrolarının uzmanlar arasından seçilerek atandığı proje okullarının müfredatı ise isteyen öğrenci için Fen Liselerinin müfredatı yine isteyen öğrenci için ise Sosyal Bilimler Liselerinin müfredatı uygulanıyor.

‘Kartal Mehmet Akif Ersoy Anadolu İmam-Hatip Lisesi”, bu proje okullarından birisi oldu. Okul, 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılı için öğrenci kayıtlarını gerçekleştirdi. Çok yüksek puanlı öğrencilerin birinci tercihi olan okul hatırlanacağı üzere daha önceki Eğitim Öğretim sezonlarında düzenlenen başta hadis okuma,kuran okuma,hutbe okuma olmak üzere bir çok alanda yetiştirdiği öğrencileri Bölgede ve Türkiye genelinde büyük başarılara imza atarken bir çok alanda şampiyonlukları mevcuttur.

Bütün bunların yanısıra Okulun Eğitimci Kadrosu ve Eğitim alanındaki köklü,kaliteli Eğitimi ile velilerin ve öğrencilerin yoğun taleb ve tercihlerine maruz kalmaktadır.
One thought on “KARTAL MEHMET AKİF ERSOY İHL.FEN LİSELERİNİN TAHTINI SALLAYACAK

  1. Hoca

    Kadro tasviye ediliyor.
    Bu başarıyı elde eden öğrenxilerin hocaları n, çoğunluğu tasviye edilince başarı binadan mi, tabeladan mi, hocadan mi herkes görecek

Comments are closed.