full screen background image

O AHLAKSIZLIĞA MAHKEMEDEN TOKAT GİBİ KARAR.

Kartal Belediyesi’nin ‘Akgezenler’ paylaşımına yargıdan tokat
Kartal Belediyesinin Sosyal Medya hesabından paylaşılan bu Seviyesiz , ahlaksız ,çirkin mesaj , M.Mehdi AKMAN tarafından yargıya taşınmıştı.03-10-2018 Çarşamba günü Anadolu Adliyesi 21.Asliye Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada hakim bu paylaşımı yapan sosyal medya personeli Zelal Erakalın’ı suçlu buldu.

2017 yılı Eylül ayında ,Kartal Belediyesi, sosyal medya hesabından yaptığı hakaret dolu ve ayrıştırıcı mesajı  büyük tepki toplamıştı. Belediyenin sosyal medya hesabından ‘günaydın’ mesajı adı altında AK Partililere yönelik hakaret dolu bir paylaşımda bulunulmuştu.

Game of Thrones dizisindeki akyürüyenler adlı zombiler AK Partililere benzetilerek.  “Hani böyle zombi gibi yürüyüp de kendi cehaletlerini şey pardon ölümlerini ortalığa yaymaya çalışıyorlar. Yobazlık, böyle yüze bir çirkinlik mi veriyor, bir acayiplik mi nedir bilinmez” denilmişti.Konu ile ilgili bakanlık müfettiş görevlendirmiş ancak  Kartal Belediye Başkanı ve özel kalemi , müfettişlere ,sorumluluğun sosyal medya personeli Zelal Erakalın’da olduğunu belirtmişlerdi.

Dönemin Ak Parti Kartal İlçe Başkanı M.Mehdi AKMAN , Bölge Milletvekilleri ve çok sayıda partili ile birlikte , Kartal Belediyesi önünde skandal paylaşımı şiddetle protesto ederek Belediye önüne siyah çelenk bırakması ulusal basında yer bulmuştu.

Kartal Belediyesinin Sosyal Medya hesabından paylaşılan bu Seviyesiz , ahlaksız ,çirkin mesaj , M.Mehdi AKMAN tarafından yargıya taşınmıştı.

03-10-2018 Çarşamba günü Anadolu Adliyesi 21.Asliye Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada hakim bu paylaşımı yapan sosyal medya personeli Zelal Erakalın’ı suçlu buldu.

Halkın bir kesimini aşağılama suçundan TCK.nun 216/2 madde ve fıkrası gereğince suçun işleniş şekli,suçun işlenmesinde kullanılan araç  zaman yer ,sanığın güttüğü amaç ve saik ,kastının yoğunluğu,meydana gelen tehlikenin ağırlığıda dikkate alınarak takdiren ve teşdiden 8 ay hapis cezası ile cezalandırılmasına,

sanığın , suçu basın yolu ile gerçekleştirmiş olması nedeni ile hükmolunan cezanın TCK.nun 218/1 madde ve fıkrası uyarınca yarı oranda artırımına karar verilerek , sanığın 12 ay hapis cezası ile cezalandırılmasına,

sanığın duruşmadaki hali tavırları dikkate alınarak hakkında TCK.nun 62. maddesinin tatbiki ile cezasının takdiren 1/6 nispetinde indirilerek 10 ay hapis cezası ile cezalandırılmasına

5271 sayılı kanunun 231/5. maddesi gereğince hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına ,

Sanık hakkında CMK.nun 231/8 maddesi gereğince , beş yıl süreyle denetim süresine tabi tutulmasına  karar verdi.

KISACA HATIRLAYALIM SKANDAL, AHLAKSIZ PAYLAŞIMI VE TEPKİLERİ:

Günaydın Kartal,
Kış mı geliyor? Evet evet “kış geliyor” Nam-ı diğer “winter is coming” 🙂 Sonra işte akyürüyenler de çıkıverir ortaya… Onlar çıkmazsa hatırımız kalır; isimleri de pek manidar… Meşhur dizi Game of Thrones’tan bahsediyorum tabi ki, akyürüyenler filan deyince, siz ne sandınız ki? 🙂 Hani böyle zombi gibi yürüyüp de kendi cehaletlerini şey pardon ölümlerini ortalığa yaymaya çalışıyorlar filan… Pek de çirkinler, pek… Yobazlık böyle yüze bir çirkinlik mi veriyor, bir acayiplik mi nedir bilinmez?!!??
Sabah sabah dizi muhabbetinin dibine vurmuşken, şakayı bir yana bırakıp güzel bir kış olmasını dileyelim bari, bir de akyürüyenlerin mümkünse Dünya’nın hiçbir yerinde olmamasını dileyelim 😉
Herkesin mutlu ve sıcak yuvasında geçirebileceği güzel bir kış olması dileğiyle,