full screen background image

O CAMİ’Yİ YAPTIRMAYACAĞIM!!!

Kartal Belediye Başkanı Dr.Altınok Öz 11 Kasım 2016’da Soğanlık Yeni Mahalle’de 1088 ada, 5 parsellik alan üzerine kurulu 9 bina, düzenlenen yıkım töreni gerçekleştirdi.

Yıkım töreni sırasında  yaptığı konuşmasında Milyonlarca Müslümanları derinden üzecek bir konuşma gerçekleştirdi.

 O CAMİYİ YAPTIRMAYACAĞIM.

Kartal Belediye Başkanı Dr.Altınok Öz geçtiğimiz günlerde Soğanlık Mahallesinde bir sitenin yıkım töreninde yaptığı konuşmada,Soğanlık Merkezde yapılmak istenen Cami projesini kast ederek “O CAMİYİ YAPTIRMAYACAĞIM“diyerek büyük tepkilere neden olan bir konuşma gerçekleştirdi.untitled-1

SOĞANLIK MERKEZİ MEYDAN CAMİİ

Soğanlık Merkezde Bulunan eski Merkez Caminin bulunduğu yer itibari ile ihtiyaçlara cevap veremediğinden dolayı yıkılarak yerine hem ibadet ihtiyacına cevap verecek,hem de sosyal bir donatı alanı olmayan Soğanlık Mahallesinde, her yaşta insanı dinlenme zamanlarını Caminin etrafında geçirmeleri maksadıyla bir Cami ve sosyal alan yapılmasına karar verilmişti. İBB. ile Cami Derneğinin ortaklaşa yaptıkları proje bölgede adeta prestij proje,hatta bu alanda ödül alabilecek bir proje gözü ile bakılmaktadır.Başkan Öz yaptığı konuşmada “Benim olduğum dönemde o camiyi yaptırmayacağım.diyerek büyük tepkilere neden olan o talihsiz konuşmasını gerçekleştirdi.

BAŞKAN ÖZ,KENDİSİNİN BİR SİYASETÇİ OLDUĞUN UNUTTU

Başkan Öz yıkım töreni sırasında yaptığı konuşmasında Soğanlık Merkez Cami için sarf ettiği sözlerde “Siyaset dine o kadar giriyor ki cami yapılacak yeri park alanı yaptılar, park alanı olacak yeri de cami olarak değiştirdiler. Buyurun, prefabriği yıkın, oraya yapıyorsanız yapın. Dönüşüm tamam ama dönüşürken siyasete hayır diyoruz.”şeklinde bir konuşma gerçekleştirdi.Siyasete Dini ziyadesi ile karıştıran Dr.Altınok Öz,Dine siyasetin karışmasından rahatsız olduğu, ancak kendisinin Dine Siyaseti karıştırmasından rahatsız olmadığı görülmektedir.

O HALDE SORUYORUZ,Başkan Öz,Dine siyasetin karışmasını istemiyorsanız Neden hiç bir neden yokken Hafızlara hakaret ettiniz,neden Peygamberimizi küçük düşürücü sözler sarf ettiniz,neden Soğanlık Merkez de yapılması planlanan Cami için olma ihtimali olamayan ve ihtiyaca cevap vermeyecek bir Cami Projesi çizdirdiniz.?

Dine siyaset karıştırmayın derken,Sn,Başkan siz neden müdahale ediyorsunuz?

PROJENİN DETAYLARI

Yapılan Projede iki yönlü trafik yer altına indirmek sureti ile oluşan üst meydanda en beş bin kişinin bir anda namaz kılacağı bir Cami ve bunun yanısıra sosyal donatı alanı,kuran kursu gibi bir çok birimin olduğu komple bir tesis yapılacaktır.

İBB . VE CAMİ DERNEĞİNİN YAPTIRMAK İSTEDİĞİ CAMİ PROJESİ.TRAFİK YERİN ALTINA ALINACAK.KOCA BİR MEYDAN OLUŞACAK

DR.ALTINOK ÖZ NE İSTİYOR???

Kartal Belediye Başkanı Dr. Altınok Öz’ün,hem Belediye hem de kişisel olarak bu Camiyi yaptırmamak adına her türlü gayreti göstermenin dışında,elinde hiç bir yetki olmadığı halde her seferinde Cami Cemaatini ve Derneği değişik yöntemlerle ile taciz ederek bu camiye yaptırmak istemiyor olması tüm Kartal’da çok ta büyük şaşkınlığa neden olmadı.

Kartal Belediye Başkanı,CHP’li Dr. Altınok Öz yapmak istediği proje ise,eski yıkılan Caminin yerine 500 kişinin ancak namaz kılabileceği bir Cami,altına da 10 araçlık otopark ve dolayısı ile geriye kalan koca alanı harcamak.

KARTAL BELEDİYESİNİN ÖNGÖRDÜĞÜ CAMİ. 500 KİŞİ NAMAZ KILACAK,ALTINDA 10 ARAÇLIK OTOPARK VE BİR LOJMAN.

TAŞIMA TOPRAK İLE MERKEZDE TARLA YAPACAK.

Merkezde bir Cami ve lojman yapılmak istendiğini iddia eden Başkan Öz,kendi yaptırdığı projeyi de inkar ederek orada hiç bir caminin yaptırılmasına izin vermeyeceklerini iddia ederek,tamamen ticari ve parasal düşünmek sureti ile,trafiğin ve halkın toplanma alanı olan yerde,taşıma toprak ile Soğanlıkta Lale tarlası oluşturmak istediğini dile getirdi.

Reviews

  • 10
  • 10
  • 10
  • 10
  • 10
  • 10

    Score

User Rating: 0 ( 0 Votes )