full screen background image

“Öğrenciler Aileler İle Buluşuyor”!!!

2734

Uğurmumcu Şehit Salih Alışkan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, “Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor” projesi kapsamında, ailelerin evlerinde ziyaret gerçekleştiriyor.

Uğurmumcu Şehit Salih Alışkan Mesleki ve Teknik lisesi öğrencileri, Eğitim Genel Müdürlüğünce başlatılan sosyal sorumluluk projesi kapsamında, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri,öğretmenleri, Mahallede  aileleri ziyaret etme projesi kapsamında, bir Aileye ziyaret gerçekleştirdi.

Şehit Salih Alışkan Anadolu Lisesi Müdür,Öğretmen ve Öğrencilerinin Mahalle sakinlerinden Fatma Polat hanımın evine sürpriz bir ziyaret gerçekleştirip doğum gününü kutladılar.Sürpriz şekilde gerçekleştirilen ziyarette Öğrencilerin kendi yaptıkları pasta ve kurabiyeler ikram edildi.

Ziyarete Okul Müdürü Bülent Topal,Mahalle Muhtarı Soner Eker ve bazı Muhtarlarda katıldı.Okul Müdürü Bülent Topal,Projeyle öğrencilerin milli, manevi, ahlaki ve insani değerlerini pekiştirdiğini vurguladı.Topal, “Öğrencilerimiz, bilgi ve tecrübelerini sosyal sorumluluk kapsamında kullanarak, hem ihtiyaç sahibi ailelere faydalı oluyorlar hem de kendilerini geliştiriyorlar. Proje, meslek liselerini ailelerle buluşturarak, mesleki ve teknik eğitimin öneminin daha iyi anlaşılmasına vesile olacaktır.” ifadelerini kullandı.

Mahalle Muhtarı Soner Eker ” kurumlarımızın, Okullarımızın artık dört duvar arasından çıkıp insanlar ile kaynaşmalır son derece güzel ve önemli bir projedir. Çocuklarımıza bu tarz projeler ile sevip saymayı ve kimsesiz, yaşlı insanları tanımaları açısından son derece güzel bir proje olduğunu dile getirdi. Bu proje belki bir çok kişinin unuttuğu kimsesiz komşularımızı sürpriz ziyaretler ile  güzel ve verimlidir.” diyerek duygularını dile getirdi.