full screen background image

Özrü Kabahatinden Büyük.

4502

YeniSözGazetesi başta olmak üzere, ulusal ve yerel manada Gazetecilerin mesleğini icra eden Basın mensupları kamu adına hizmet ederler.

Yapılan hizmet alanı itibari ile elbette herkesin hoşuna gitmesi ya da herkesi memnun etmesi söz konusu değildir. Ancak bazı konular var ki, muhalif olmak onu yok saymak doğru değildir.Bu konular hepimizin ortak düşüncesi olan mahrem konulardır.

Örneğin Eğitim konusu,dolayısı ile okuyan çocuklar. Söz konusu çocuklar ve öğrencilerimiz olunca herkes kendi çapında hassastır. Bizler de bu konuda olabildiğince objektif ve hassas olmaya gayret gösteriyoruz.

Bu amaçla 13 Marta 2018 tarihinde yapmış olduğumuz bir haber üzerine Kartal Belediyesinin Üniversite Öğrencilerine vermeyi taahhüt ettiği Eğitim yardımını,haberimiz üzerine bir anda hatırlayıp öğrencilerin hesaplarına paralarını yatırdığını açıkladı.

Kartal Belediyesi Sosyal Medya hesabı twitter üzerinden yaptıkları bir açıklama bir  basın kurumu olarak bizleri hedef almış olduklarını hesap ederek,Kartal Belediyesinin bu açıklaması ile ne kadar taraflı,art niyetli ve Basın özgürlüğüne karşı tahammülsüz olduğunu görmekteyiz. Haberimiz üzerine bu paraların öğrenci kardeşlerimizin hesabına yatırılmış olması bizim açımızdan,öğrenci kardeşlerimize bu manada bir katkı sağladığımızı düşünerek mutlu olduk.

Bu mihmalde Kartal  Belediyesinin anlayışsız ve kendileri gibi düşünmeyen herkesi iteleyip ötelemesi ve kendilerinden başka herkesi art niyetli olarak nitelemeleri düşüncesini kabul etmiyor kendilerine iade ediyoruz. Bu durum karşısında Anadolu’da güzel bir söz vardır; Özrü Kabahatinden Büyük.Biz Basın mensuplarını üzen bu tür yaklaşımlar değil onların Öğrenci kardeşlerimizi unutmuş olmasıdır.Bizler az da olsa o küçük rakamları kendi hesaplarında görmüş olması karşısında duydukları haz ve sevinç bizi ilgilendiriyor ve bizi mutlu ediyor. Bu sevince ortak olacak kadar basiret sahibi olmayanlar düşünsün.

Bu Maksatla yapılan bu yardımların daha da artmasını diliyoruz.Her şeye rağmen Kartal Belediyesini bu konuda tebrik ediyoruz.