full screen background image

Şehit Burak Cantürk Lisesi Öğrencilerinden Muhteşem Program.

9060

18 Mart Çanakkale Deniz zaferinin 103. Yıl dönümü dolayısı ile Kartal Şehit Burak Cantürk Mes.Tek.And.Lisesi izleyenleri adeta duygu seline boğan bir programa imza attı.

Çanakkale şehitleri programına katılımın yoğun olduğu programda Öğrencilerin sergilediği,izleyenleri duygulandıran ve göz yaşlarına boğan programın Öğrenciler ve Öğretmenleri tarafından çok büyük emekle hazırlandığı görüldü.

Uğurmumcu Yaşam Kalitesi Yükseltme Merkezinde gerçekleştirilen programda bir açılış konuşması gerçekleştiren Okul Müdürü Murat Fırat duygu yüklü bir konuşma gerçekleştirdi.Murat Fırat yaptığı, Kahramanlara atfen yaptığı ve Milletin özverili ve can siperane fedekarlığını kahramanları isimlerini dile getirermek sureti ile, Çanakkale Zaferi Kahramanları,Sarıkamış Şehitleri ve 15 Temmuz şehitlerini içinde barındırdığı konuşması izleyenlerden büyük beğeni aldı,yoğun alkış ile alkışlandı.

Salonda izleyenlerin sağında ve solunda öğrenciler ellerinde kartonların üzerine resm edilen 15 Temmuz Şehitlerinin resimlerini taşımaları dikkatlerden kaçmadı.

Öğrenciler okudukları marş ve izleyenleri duygulandıran şiir ve konuşmalarının ardından,beyaz perdeye Çanakkale kahramanlarından yola çıkarak günümüze kadar gelen kahramanların şehadetleri ve hayat hikayelerinin yer aldığı,beyaz perde üzerinde gölge oyununu sergilediler. Beyaz perde üzerine gölge oyunu şeklinde sergilenen oyun izleyenlerden büyük beğeni ve alkış aldı.

Program ellerinde 15 Temmuz şehitlerinin resimlerini taşıyan öğrencilerin izleyenleri ve misafirleri uğurlamaları ile son buldu.