full screen background image
SİİRT VAKFI

ŞEHİT HEMŞERİLERİNİ UNUTMADILAR

31 Mart 2015 yılında İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz, Çağlayan Adliyesinde Bölücü terör örgütüne mensup militanlar tarafından makam odasında uğradığı silahlı saldırı sonucu şehit edilmişti.
Cumhuriyet savcısı M. Selim Kiraz Şehadetinin seneyi devriyesinde bir takım anma programları düzenlendi.
İstanbul M. Selim Kiraz Adalet Sarayında, Adliye personelinin katıldığı bir anma programı düzenlendi. Programda Savcı Kiraz hakkında kısa bir anlatımdan sonra görev yaptığı makam odasındaki masasının üzeri karanfiller bırakıldı.
ŞEHİT HEMŞEHRİLERİNİ UNUTMADILAR
İstanbul Siirt Vakfı, Siirt’li hemşerileri olan Şehit Mehmet Selim Kiraz için bir anma programı tertiplendi.
Kabri Başında yapılan programa Adalet Bakanlığı Müsteşarı, Siirt Vakfı Merkez ve Siirt Vakfı İstanbul Anadolu yakası şubesi Başkanı Mehmet Şefik Erden  ve yönetim kurulu üyeleri yanı sıra birçok kişi katıldı.
Programa İ.M.S. Kiraz Adalet Sarayı Başsavcısı dâhil, Şehit Savcının mesai arkadaşları katıldı.
Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın kabri başında okunan kuran tilavetleri müteakiben okunan dualar duygusal anlara neden oldu.
Mezarı başından bir an olsun ayrılmayan Anne gözyaşlarına hâkim olamadı. Baba Hakkı kiraz ise üzgün ama metanetini korumaya çalıştı.
BİZ HER YERDEYİZ. ONLAR ÜZÜLSÜNLER!
Kabri başında taziyeleri kabul eden Baba Hakkı Kiraz ise “duygularınızı öğrenebilir miyiz ?”şeklindeki soruya verdiği cevap adeta tüm katılımcıları ve insanları duygulandırdı.
Baba Hakkı Kiraz “evet herkes gibi bende üzüntülüyüm amma şöyle bir bakın kimin en çok üzülmesi gerekiyor, kim kaybetti. Benim oğlum şehit oldu. Bu günü onu sevenler ve ülkesini sevenler, tanıyanlar ve tanımayanlar herkes burada. Bu gün yurdun birçok yerinde Savcı için anma programları tertipleniyor ve dualar okunuyor. Bakın insanlar burada herkes burada siz buradasınız.
Ama onlar hep kaybedecekler, kaybetmeye de mahkûmdurlar. “dedi.
Program dağıtılan lokmaların ikramından sonra sona erdi.

51342830-87f1-4486-827e-f2b77465f921

be194af1-6d48-4944-beaa-8f7f9609b01d

SAVCI