full screen background image

Son dakikada Kongre İptal Edildi?

AK Parti Pendik İlçe Başkanlığı Kongresi, 4’ncü ve son defa iptal edildi. Gözler şimdi atamayla gelecek ilçe başkanında.

 

Daha önce 3 kez ertelenen ve 27 Aralık cumartesi günü saat:14.00’te başlaması planlanan AK Parti Pendik İlçe Kongresi, 4’ncü kez iptal edildi.

Kongre gününe kadar her şey normaldi. Tüm duyurular yapılmış, ilçenin muhtelif noktalarına pankartlar asılarak, vatandaşlar kongreye davet edilmişti. İki ismin, Rüstem Kabil ve Tarık Ziyansız’ın aday olması bekleniyordu. Ancak kongre saati yaklaştıkça üçüncü isim Salih Varlıbaş’ta aday olduğunu açıkladı. Varlıbaş’ın adaylığı kesinlik kazanınca, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı kongreyi iptal etti.

Salih Varlıbaş, mevcut Başkan Turgay Kılıç yönetiminde yeralan ve Teşkilat Başkanı olan isimdi. Delegeler üzerinde büyük ölçüde hakimiyeti olduğu biliniyordu. İddialara göre, Salih Varlıbaş’ın seçimi alacağı anlaşılınca kongre iptal yoluna gidildi.

Tüzük gereği İlçe kongresinin 31 Aralık’a kadar yapılması gerekiyor, yada atama yapılması. Gözler şimdi hangi ismin Pendik İlçe Başkanı olarak atanacağında.