full screen background image

TERÖRE LANET AÇIKLAMASI EN DOĞUDAN.PATNOS’TAN GELDİ

İstanbul ‘da dün yapılan terör saldırısına bir tepki de Patnos Sivil Toplum Platformu (PASTOP)’tan geldi.

Konuyla ilgili olarak Patnos Sivil Toplum Platformu (PASTOP) adına basın açıklamsı metnini Okuyan Patnos Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Faruk Yavuz, Patnos Sivil Toplum Platformu (PASTOP) olarak dün gece İstanbul Atatürk Hava Limanında yapılan terör saldırısını kınadıklarını söyledi.Yavuz,“Terörün her türlüsünü lanetliyoruz. Terörle hemhal olmuş hiçbir fikir ya da ideoloji başarı sağlamamıştır. İstanbul’da yapılan menfur saldırı birlik, bütünlük ve kardeşliğimize yapılmış bir saldırıdır. Şu unutulmamalıdır ki bugün Türkiye’nin tamamı yekvücuttur, birdir ve birliktedir, kardeştir ve kardeş olmaya da devam edecektir.
Bu saldırı tüm Türkiye’ye yapılmıştır. Burada hiçbir ırk ya da bir ideoloji gözetilerek yapılmış bir saldırı değil. Bu tümüyle halka yapılmış bir saldırıdır ve kabul edilir hiçbir tarafı yoktur. Unutulmamalıdır ki bu tür saldırılar bizleri parçalamaz, bizleri yekvücut kılar. Birbirimize daha fazla kenetlenmemizi sağlar” şeklinde konuştu.
Yapılan Basın açıklamasına,Bir-Sen Patnos Şubesi Başkanı Fikret Ayaz, Patnos Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Faruk Yavuz, Patnos Şoförler Odası Başkanı Ercan Haliloğlu, Patnos Ziraat Odası Başkanı Hakan Hakverdi, Patnos Esnaf Odası Başkanı Süleyman Laçin,Dedeli Belediye Başkanı Veysi Durak,Ak Parti Patnos İlçe Başkanı Tekin Dinç,Diyanet-Sen Patnos Temsilcisi Muhsin İnan, Patnos Sağlık-Sen Başkanı M. Melik Demir, Anadolu Gençlik Derneği Başkanı Hasan Baban, Ensar Vakfı Başkanı Faruk Taşdemir, Birlik Haber-Sen Patnos Temsilcisi Cevat Kılıç, Patnos İmam Hatipliler Derneği Başkanı İbrahim Gültek, Patnos Şura İlim ve Kültür Derneği Başkanı M. Akif Dadaş,Kızılay Patnos Şubesi Başkanı M.Nasır Açık, Patnos Seher Vakti Derneği Başkanı Alparslan Özkaya,Huder Ağrı İl Temsilcisi Av. Talip Hallaç,Bem-Bir Sen Patnos Temsilcisi Mehmet İnan,Patnos Büro Memursen Başkanı Mustafa Dinçer katıldı.

Reviews

  • 8
  • 10
  • 9
  • 9
  • 10
  • 9.2

    Score

User Rating: 0 ( 0 Votes )