full screen background image

YILDIZLAR HADİS YARIŞMASINDA.

665

 

Bölgesinde Yıldızların Okulu olarak bilinen ve Proje Okulu unvanını almış olan Kartal Mehmet Akif Ersoy Anadolu İmam Hatip Lisesi fen ve sosyal bilimler Proje Okulu ezbere Hadis yarışması düzenledi.

Okulun konferans salonunda gerçekleştirilen Ezberden Hadis Okuma yarışmasına ilgi son derece yoğun oldu.

Yarışma öncesinde bir konuşma gerçekleştiren Okul Müdürü Bekir Akman; Hadisi şeriflerin Kur’an’dan sonra ikinci kaynak olduğunu Kur’an’ın yaşama geçirilmiş biçimi olduğunu ifade etti. Hadis yarışmalarının Hz. Peygamberin dilinden konuşmak amaçlı yaptıklarını öğrencilerin mezun olduktan sonra tebliğ hayatlarında Hz. Peygamberin dilinden konuşmalarını Amaç edindiklerini ifade ederek, yarışmaya katılan davetlilere öğretmenlere öğrencilere ve sponsorlara teşekkürlerini bildirerek, konuşmasını sonlandırdı.

40 ile 840 hadis arasında hadisi şerifin ezberlendiği ve okunduğu yarışmaya Kartal Kaymakamı Cemil Aksak AK Parti ilçe başkan yardımcıları AK Parti 1. Bölge milletvekili aday adayları İlçe müftüsü, Eğitim 4 no’lu Şube Başkanı Talat Yavuz, STK temsilcileri Kartal ve Pendik den çok sayıda okul müdürü, davetliler, veliler, öğretmenler ve öğrenciler katıldılar. Yarışmanın 2. Bölümüne katılan Tuzla Belediye Başkan yardımcısı Dr.Turgut Özcan duygulu bir konuşma yaparak yarışmaya katılan bütün Öğrencileri tebrik etti ve tüm finalist öğrencilere Umre ödülü takdim etti Son olarak da misafirlere okul yemekhanesinde ikramda bulunularak Hadis Ziyafeti sona erdirildi

Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 15 kişi, gülümseyen insanlar

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta